Úvod Kde nás najdete Ceník Interier Místa v okolí Kontakty

Místa v okolí

Průhonický park

Přírodně krajinářský park o rozloze 250 ha založil v roce 1885 hrabě Arnošt Emanuel Silva-Tarouca.
Mimo významu umělecko-historického je park cenný i dendrologicky, jako sbírka domácích a cizokrajných dřevin – okolo 1600 druhů. Výjimečná je sbírka rododendronů čítající okolo 8000 kusů ve 100 druzích a kultivarech.
Park Průhonice ZDE

Zbraslavský klášter

Zbraslavský klášter (latinsky Aula Regia) byl cisterciácký klášter na území dnešní pražské čtvrti Zbraslav, založený nedaleko soutoku řek Vltavy a Mže (dnešní Berounky) králem Václavem II.

Zbraslavský klášter ZDE

Hradiště Závist

bylo největší keltské oppidum v Čechách. Nacházelo se na kopcích po obou stranách Břežanského údolí na pravém břehu Vltavy při dnešním jižním okraji Prahy.

Naučná stezka Oppidum Závist ZDE

Žampach

Žampach je vesnice na pravém břehu řeky Sázavy v okrese Praha-západ. Nachází se asi 2,6 km na jih od Jílového u Prahy. V osadě se Chotouňský potok vlévá do Sázavy. Část osady na pravém břehu potoka je součástí katastrálního území i města Jílové u Prahy.
Prochází tudy železniční trať Praha - Čerčany, na které se v katastru Jílového nedaleko osady nachází unikátní Žampašský viadukt.

Osada Žampach ZDE

Ski areál Chotouň.

V areálu jsou k dispozici tři vleky. Dva paralelní vleky typu "POMA" s teleskopickými unašeči (délka 300 a 280m, převýšení 50m) a malý dětský vlek (délka 120m) s nízkým vedením lana pro nejmenší lyžaře. Všechny vleky mají plynulou regulaci rychlosti, což umožňuje pohodlný nástup i méně zkušeným lyžařům.

Ski areál Chotouň ZDE

Aquapark Čestlice

Je nedaleko od Průhonického parku. V létě, kdy není v provozu ski areál v Chotouni, lyžování na travnatých svazích je namáhavé a lyže nadměrně trpí.
Pak je zde možnost ulevit tělu zmoženému globálním oteplením a zchladit se v blízkém aquaparku. Ten nabízí bazén, římské lázně, sauny a mnoho dalších radovánek spojených s namáčením těla do vody.
Doporučují čtyři z pěti vodomilů.

Aquapark Čestlice ZDE